مدرسه ی حسینی » سايت تخصصي حقوق Lawdocs
 • 2.jpg
  دانلود مقالات حقوقی
  انتشار متون و اندیشه های حقوقی
 • 3.jpg
  مطالب خود را منتشر کنید
  امکانات ویژه برای اعضا
 • LawDocs.ir
  4.jpg
  پل ارتباطی پژوهشگران حقوقی
  مقالات و متون تخصصی حقوقی

أîٍîâûه ّàلëîيû ٌàéٍîâ لهٌïëàٍيî.

آخبار قوه قضاییه

  مطالب برتر

  تقویم

  <    «  مرداد 1397  »    >
  شیدسچپج
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 

   

  بسمه تعالی

   

  کربلا مدرسه است......

   

  معلمانش: حضرت سید الشهدا علیه السلام، یاران با وفا و خاندانش مطهرش. از کودک شش ماهه تا پیرمرد نود ساله.....

   

  دانش آموزانش: همۀ فرزندان آدمند تا روز قیامت، تمام حقجویان عالمند در تمام دورانها، و تمام مخلوقاتند در سیر تکوینی خود به سوی حق...

   

  و ما که مدال افتخار محبت اهل بیت بر سینه داریم و عزّت خدمت در آستان حسین(ع) را به سلطنت دو عالم نمی دهیم، می بایست پیش آهنگ این درس آموزی باشیم، باشد که بتوانیم ادامه دهنده راه حقیقت تا سر منزل سعادت گردیم و روزی جمال دل آرای فرزند بی مانند حسین(ع) را زیارت نماییم و در رکاب حضرتش غریو "یالثارات الحسین" سر دهیم.

   

  چند خطی از کتاب عاشورا و چند درس از آن را مرور می کنیم:

   

  آنچه شد: در روز عاشورا وقتی "حر" از وقوع جنگ مطمئن شد گفت خود را میان بهشت و دوزخ مخیر میبینم پس بخدا قسم بهشت را به چیزی نفروشم.

   

  آنچه باید آموخت: آن روز نه فقط حر که تمام سی هزار لشکر عمر سعد میان بهشت و جهنم مخیر گشته بودند لیکن حر و امثال او کم بودند. و ما در طول زندگیمان بارها به چنین لحظه هایی می رسیم مراقب باشیم که بهشت را به چیزی نفروشیم.

   

  آنچه شد: در روز عاشورا هر که از امام اذن میدان می خواست، امام چون چرایی می کردند و کمی معطل می نمودند الّا هنگامی که علی اکبر از ایشان اذن خواست، امام بلافاصله و بی حرف و حدیث ایشان را اذن میدان داد و خدا را شاهد گرفت....

   

  آنچه باید آموخت: هر آنچه را که دوستر می دارید و نزد شما عزیزتر است سریعتر و آسانتر و بدون کمترین تردید در راه خدا بدهید که خداود می فرماید "ما عند  الله خیر و ابقی" آنچه نزد خداست بهتر و ماندگارتر است.

   

  آنچه شد: روزها آب را بروی اهل بیت بستند و با تحریم آب ایشان را میان دو امر مخیر کردند: بیعت با یزید و یا مرگ، و همه می دانیم چه شد.

   

  آنچه باید آموخت: فشارها و سختیهای زندگی نباید ما را از راه حق منحرف سازد، نه در قلب، نه در زبان و نه در عمل. نه کم و نه زیاد. یادمان باشد چنانچه یاران سیدالشهدا (ع) به ما آموختند : پایداری در راه حق از پذیرش آن به مراتب سختر است.

   

  آنچه شد: ظهر عاشورا و میان بیداد دشمنان و زیر نشان تیرها امام(ع) نماز ظهر را در اول وقت اقامه فرمودند.

   

  آنچه باید آموخت: وای بر ما اگر خود را حسینی بدانیم و بنامیم امّا در نمازمان سست باشیم سنگین.

   

  آنچه شد: امام در آخرین لحظات و در گودی قتلگاه وقتی دید لشکریان پسر نحس سعد آهنگ خیمه ها نموده اند به هر زحمتی که شد برخواست و ایشان را نهی نمود وغیرت عربیشان را یاد آور شد.

   

  آنچه باید آموخت: آیا رواست مردی شیعه حسین(ع) نسبت به ناموسش بی تفاوت باشد در حالی که امامش تا دم مرگ پاسداری از نوامیس خود می کرد. آیا زنی شیعه نباید بیاندیشد که اگر آن روز من در خیمه های اباعبدالله الحسین بودم و امام در آن لحظات و آنگونه از عفت و حجاب من دفاع میکردند(که کرده اند) آیا حاضر بودم بدین سادگی سرمایه عفتم را بر باد دهم و از حجاب خود مواظبت ننمایم آنهم بی هیچ سود وخیری و تنها به تقلید از عده ای بی دین؟

   

  آنچه شد: شمر به عقل ناقص خود برای عباس(ع) و برادرانش امان نامه آورده بود که حضرت ابوالفضل آن را نپذیرفت و وی را بشدت توبیخ کرد.

   

  آنچه باید آموخت: امن و امان و امنیت همیشه در صلح و حفظ جان و مال و فرزند و برادر و خاندان نیست. امان حقیقی در جوار رحمت الهیست که گاهی فقط با جنگ و دادن جان و مال و هستی به دست می آید و مومن به دارایی ناچیز دنیا سرمایه عظیم آخرت را می خرد. پس در میدان جهاد اکبر که مبارزه با نفس و شیطان است مردانه بایستم و بذل مال و جان و هر آنچه داریم نهراسیم که ما شیعه عباسیم.

   

  آنچه شد: وقتی هنگام غارت دشمن لئیم آتش در خیمه ها انداختند حضرت زینب (س) به نزد امام سجاد(ع) آمدند و پرسیدند آقای من خیمه ها را آتش زدند تکلیف چیست بمانیم بسوزیم یا بگریزیم؟ و امام پاسخ دادند: "علیکن بالفرار یا اهل بیت النبوة". ... بگریزید..........

   

  آنچه باید آموخت:حضرت زینب (س) و کودکان و اهل بیت مولایمان حسین(ع) جان بر کف آماده ادای تکلیف بودند و در صورت امر امام همگی می سوختند و پای از خیام بیرون نمی گذاشتند. باید اندیشید که حضرت سید الشهدا(ع) چه کودکانی تربیت کرده اند در سه سالگی و پنج سالگی برای ادای تکلیف الهی خویش حاضر به سوختن هستند.پس ما شیعیان حسین (ع) چگونه باید کودکانمان را تربیت کنیم؟؟ به کدام مسایل باید اهمیت و اولویت دهیم؟؟ به کلاس زبان و ورزش و....... یا به نماز و سایر تکالیف الهی؟؟ چطور برای یک نمره کم کودکمان را توبیخ می کنیم ولی با نماز خواندنش کاری نداریم؟؟ آیا او را آماده کرده ایم که اگر روزی حضرت ولیعصر اروحنا فداه بر وی تکلیفی دشوار نمود با جان و دل بپذیرد؟؟ و اگر نکرده ایم چگونه هر روز تعجیل ظهور حضرت را می طلبیم؟

   

  "اللهم عجل لولیک الفرج واجعلنا من انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه و صلی علی محمد و ال محمد"

   

  • نظرات: 0

  مطالب تصادفی

  نظر سنجی

  نظرشما در مورد سیستم؟
  عالی
  خوب
  متوسط
  بد

  آمار سایت